Logo

Tournament Schedule

Wednesday, August 22, 2018

09:00
P1
Die Münchner Elche 0
Kin Amman 0
Knights 2
09:00
P2
ÉKin à Kadoc 1
Pantomaka 0
Akatsuki 2
09:45
P3
KBAR 1
CKAN Slony 2
Kin-Ball Hannut-Lincent 0
09:45
A1
Panthères 0
Thunder KCB 2
Yanbian University 0
10:30
P4
Kin Amman 0
Bruss'hell 1
SloVASK 2
10:30
P5
Kin-Ball Pardubice 2
Scorpions 0
ÉKin à Kadoc 1
11:15
P6
Knights 2
KCB 1
Pantomaka 0
11:15
A2
The Vikings 2
Panthères 0
Gymza Kin-Ball Team 1
12:15
M1
Czechia 3
Slovakia 0
Belgium 2
13:30
W1
Switzerland 1
France 3
Germany 0
14:45
M2
France 3
Germany 0
Switzerland 0
16:00
W2
Austria 0
Switzerland 1
Spain 3
17:15
M3
Spain 1
Czechia 0
France 3
18:30
W3
Czechia 0
Austria 0
France 3
19:45
M4
Switzerland 0
Belgium 3
Denmark 0

Thursday, August 23, 2018

09:00
P7
Scorpions 0
Akatsuki 2
Die Münchner Elche 0
09:00
P8
Mad Dogs 0
Kin-Ball Hannut-Lincent 0
Kin-Ball Pardubice 2
09:45
P9
CKAN Slony 2
ÉKin à Kadoc 1
Kin Amman 0
09:45
A3
Yanbian University 2
Gymza Kin-Ball Team 1
Thunder KCB 1
10:30
P10
Bruss'hell 2
Knights 0
Mad Dogs 0
10:30
P11
Kin-Ball Hannut-Lincent 0
SloVASK 0
Scorpions 2
11:15
P12
Akatsuki 2
KBAR 1
KCB 1
11:15
A4
Gymza Kin-Ball Team 0
Yanbian University 2
The Vikings 0
12:15
M5
Denmark 0
France 3
Slovakia 0
13:30
W4
Belgium 3
Czechia 1
Switzerland 0
14:45
M6
Slovakia 0
Switzerland 0
Spain 3
16:00
W5
Spain 2
Germany 0
Czechia 3
17:15
M7
Germany 0
Denmark 0
Czechia 3
18:30
W6
France 3
Spain 0
Belgium 1
19:45
M8
Belgium 3
Spain 0
Germany 0

Friday, August 24, 2018

09:00
A5
Thunder KCB 2
The Vikings 0
Panthères 1
09:00
P13
SloVASK 0
Die Münchner Elche 1
KBAR 2
09:45
P14
KCB 2
Mad Dogs 0
CKAN Slony 0
09:45
P15
Pantomaka 0
Kin-Ball Pardubice 2
Bruss'hell 0
10:30
W7
Germany 0
Belgium 3
Austria 0
12:00
SFA
The Vikings 2
Gymza Kin-Ball Team 2
Panthères 3
13:00
SFP1
SloVASK 0
Kin-Ball Pardubice 3
KBAR 1
14:00
SFP3
KCB 3
ÉKin à Kadoc 0
CKAN Slony 1
15:00
SFP2
Akatsuki 3
Bruss'hell 0
Scorpions 2
16:00
SFM
Spain 2
Switzerland 2
Czechia 3
17:30
SFW
Czechia 3
Switzerland 2
Spain 0

Saturday, August 25, 2018

09:00
RW
Germany 0
Austria 3
10:30
RM
Slovakia 3
Germany 2
Denmark 2
12:00
FA
Panthères 2
Yanbian University 2
Thunder KCB 3
13:30
FP
Akatsuki 3
Kin-Ball Pardubice 2
KCB 2
15:00
FW
France 2
Czechia 2
Belgium 3
16:30
FM
France 3
Belgium 1
Czechia 2
powered by